filmweb.pl
Filmy
Strona główna filmów
Premiery i zapowiedzi
Zwiastuny
Baza filmów
Baza osób kina
Baza postaci
Baza światów
Nagrody
Newsy
Recenzje
Magazyn
Filmweb poleca
Programy filmwebu
Seriale
Strona główna seriali
Premiery i zapowiedzi
Baza seriali
Baza programów
Newsy
Recenzje
Serial Killers
Gry
Strona główna gier
Premiery i zapowiedzi
Baza gier
Recenzje gier
Rankingi
Ranking nowości
Ranking top 500
Ranking oczekiwanych
Nowości serialowe
Seriale top 500
Filmy na VOD
Seriale na VOD
Oryginalne produkcje
Ludzie filmu
Najlepsze role
Gry wideo
Box office
Filmy dla mężczyzn z marką BIC
Canal+
Mój Filmweb
Oceny znajomych
Rekomendacje
Mój profil
Chcę zobaczyć
Moje oceny
Konkursy
Quizy
Ankiety
Ranking użytkowników
Forum
Repertuar Kin
VOD
Popularne
Nowości
Najlepsze
Wkrótce
Darmowe
Program TV
Program TV
Zobacz sekcję
LLF
2019
http://www.llf.pl/
Lubuskie Lato Filmowe Kinematografie Krajów Europy Środkowej i Wschodniej
Data wręczenia nagród:
29 czerwca
Festiwal odbył się w dniach 23-30 czerwca 2019r.
Złote Grono
Najlepszy film
wygrane
Genesis
(2018)
Árpád Bogdán
Udział w konkursie głównym
nominacje
Chwile
(2018)
Beata Parkanová
Córka trenera
(2018)
Łukasz Grzegorzek
Ella i Nell
(2018)
Aline Chukwuedo
Fuga
(2018)
Agnieszka Smoczyńska
Kawki na drodze
(2018)
Olmo Omerzu
Nina
(2018)
Olga Chajdas
Powrót
(2018)
Magdalena Łazarkiewicz
Trafikant
(2018)
Nikolaus Leytner
Ułaskawienie
(2018)
Jan Jakub Kolski
Zabawa zabawa
(2018)
Kinga Dębska
Najlepszy film krótkometrażowy
wygrane
Tester
(2019)
Hannes Schilling
Udział w konkursie filmów krótkich
nominacje
Brzuch straszliwej maszyny, wykrwawiającej się na śmierć
(2019)
Marek Ułan-Szymański
Chłopcy z motylkami
(2018)
Marcin Filipowicz
Chudy
(2018)
Daniel Stopa
Cukier i sól
(2018)
Adam Martinec
D-moll
(2019)
Dóra László-Gulyás
Dziku
(2018)
Kamila Chojnacka
Gdzie jest dziadek?
(2018)
Adam Uryniak
Lena
(2021)
Jędrzej Gorski
Moje serce
(2019)
Damian Kocur
My Pleasure
(2018)
Tadeusz Kabicz
Nikotyna
(2018)
Ewa Wikieł
Piękna sierpniowa noc
(2019)
Piotr Nalazek
Przywiązanie
(2019)
Katarzyna Babicz
Pustostan
(2019)
Agata Trzebuchowska
Rudy
(2019)
Karina Węgiełek
Rykoszety
(2019)
Jakub Radej
Stara młodość
(2018)
Marcin Magiera
Sto dwadzieścia osiem tysięcy
(2018)
Ondřej Erban
Tak jest dobrze
(2019)
Marcin Sauter
Ticket
(2019)
Nikita Tanadzhy
To, co zostaje
(2019)
Alan Ruczyński
,
Eliza Godlewska
Trzy lata. 1 noc
(2019)
Bartosz Jakub Jasiński
U cioci Leonii
(2017)
Michał Ciechomski
We wsi gadają
(2018)
Grzegorz Paprzycki
Najlepszy film dokumentalny
wygrane
Miłość i puste słowa
(2018)
Małgorzata Imielska
Udział w konkursie na najlepszy film dokumentalny
nominacje
Dobra zmiana
(2018)
Konrad Szołajski
Fuck, it’s Biology
(2019)
Veronica Andersson
Ja jestem, Ty jesteś
(2019)
Natalia Dołgowska
Jazda obowiązkowa
(2018)
Ewa Kochańska
Kapela
(2018)
Ladislav Kaboš
King Skate
(2018)
Šimon Šafránek
Mosty czasu
(2018)
Audrius Stonys
,
Kristīne Briede
Mój kraj taki piękny
(2019)
Grzegorz Paprzycki
Ostatni autoportret
(2018)
Marek Kuboš
Połączeni
(2018)
Aleksandra Maciejczyk
Strawberry Boys
(2018)
Michał Toczek
Tama
(2018)
Natalia Koniarz
Tańczę dla Ciebie
(2018)
Katarzyna Lesisz
Srebrne Grono
Najlepszy film
wygrane
Ostrym nożem
(2019)
Teodor Kuhn
Zrozpaczony ojciec szuka sprawiedliwości po śmierci swojego syna.
Najlepszy film krótkometrażowy
wygrane
Tsantsa
(2018)
Robin Lipo
Gina i Bruno udają się do Norwegii, gdzie podejmują wakacyjną pracę. Wkrótce ich związek zostaje wystawiony na próbę.
Brązowe Grono
Najlepszy film
wygrane
Kler
(2018)
Wojciech Smarzowski
Życie trzech księży ulega zmianie, kiedy ich drogi krzyżują się ponownie.
Najlepszy film dokumentalny
wygrane
Rozpocząć od nowa
(2019)
Eva Tomanová
Najlepszy film krótkometrażowy
wygrane
Schowany czy nie – szukam!
(2018)
Mihály Schwechtje
Wyróżnienie
Dla filmu dokumentalnego
wygrane
Strawberry Boys
(2018)
Michał Toczek
19-letni Hubert na co dzień pomaga rodzicom w gospodarstwie rolnym, zbierając truskawki. Po pracy komponuje muzykę i kręci teledyski, marząc o zostaniu gwiazdą disco-polo, tak jak jego ulubiony artysta Zenek Martyniuk.
Nagroda Organizatorów im. Juliusza Burskiego
Najlepszy film
wygrane
Ułaskawienie
(2018)
Jan Jakub Kolski
Rodzice przemierzają ponad 500 kilometrów, żeby pochować syna, który został zdradziecko zabity przez Urząd Bezpieczeństwa.
Wyróżnieni w roku 2019
Ułaskawienie
(
1/2
)
Strawberry Boys
(
1/2
)
Tsantsa
(
1/1
)
Kler
(
1/1
)
Genesis
(
1/1
)
Miłość i puste słowa
(
1/1
)
Ostrym nożem
(
1/1
)
Schowany czy nie – szukam!
(
1/1
)
Tester
(
1/1
)
Rozpocząć od nowa
(
1/1
)
Pobierz aplikację Filmwebu!
Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.