PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4819}

Czwarty protokół

The Fourth Protocol
6,5 2 390
ocen
6,5 10 1 2390
Czwarty protokół
powrót do forum filmu Czwarty protokół

Nie polecam oglądania po przeczytaniu książki.

Rozumiem, że film nie może być za długi, rozumiem różnicę między adaptacją i ekranizacją, ale film z tak pozmienianymi wątkami jest dla mnie zupełnie nie do przetrawienia. Np. pomieszanie włamania Jima Rawlingsa do domu Berensona z postacią Johna Prestona (postaci która ogólnie jest zupełnie inna, pozbawiona wielu cech z książki nadających mu pewnej "atrakcyjności").

Zapewne gdybym najpierw obejrzał film, a potem przeczytał książkę moje odczucia byłyby inne, a tak szczerze się zawiodłem.

ocenił(a) film na 7
Raf_iki

A ja własnie tak zrobułem, jakiś czas temu ogladalem film a niedawno czytałem książke.
Masz całkowita rację, ksiązka o niebo lepsza od filmu-chociaż też nie bez wad.

ocenił(a) film na 8
Raf_iki

Ja najpierw przeczytałem książkę, później obejrzałem film i po pierwszych 10 minutach straciłem zapał do dalszego oglądania. Mi bardziej przeszkodziło przypisanie całej operacji szefowi KGB... Ale obejrzałem do końca, nieco wbrew sobie i reszta jest niemal tak samo jak w książce. Tylko sam film nie ma takiej atmosfery jak książka. Powieść aż żal kończyć szczerze mówiąc;d

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones